Künefe Peyniri Satın Al
Künefe Peyniri (1 Kg)

Künefelik Peynir

28.90 TL

60.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti 6.90 TL'dir.

Hatay'ın meşhur lezzeti künefenin sırrı künefe peyniri olarak bilinir. Künefe peynirinin en önemli özelliği lezzeti dışında sünmesidir. Beyaz renkte ve tuzsuz olarak kullanılan künefelik peynir Antakya dışında taze olarak kolay bulunabilecek bir ürün değildir. Künefe peyniri dışında künefe yapımında kullanabileceğiniz peynirler olduğu gibi, hiç bir peynir künefe peyniri tadı ve aromasını künefeye verememektedir.
 
Günümüzde künefe tüketimi oldukça yaygınlaştı ve artık evlerimizde künefe yapar hale geldik, sitemiz üzerinden künefe peyniri, tel kadayıf, tereyağı ve künefe tabağı gibi künefe malzemelerini kolay ve hızlı şekilde temin edebilirsiniz. Özenle ve usta ellerle, hijyen koşullarına  bağlı kalınarak hazırlanan künefe peyniri, hiç bir katkı maddesi içermez.
 
Künefe Peyniri Nasıl Gönderilir ?

Künefe peynirini internetten sipariş vermeniz son derece güvenli olup, tazeliğini bozmadan elinize kadar özel ambalajında gönderilmektedir.
 
Künefe Peynirini Nasıl Saklamalıyım ?

Peyniriniz elinize ulaştıktan hemen sonra buzdolabında nem ve hava ile teması kesilmelidir. Buzdolabında bakteri üretecek çürümüz meyve veya sebzeler peynirimizin ömrünü kısaltacaktır. Kullanacağınız kadar peynirin buzdolabından çıkarılması tavsiye edilir. Muhafaza edeceğiniz peynirin buzdolabındaki ortalama sıcaklığı %2B4 ile %2B8 derece civarında olmalıdır. 


Künefe İçinde Peynirimi Nasıl Kullamalıyım ?

Tel kadayıf ince ince parçalandıktan sonra, kısık ateşte eritilen tereyağı ile iyice karıştırılır. Tel kadayıf serilecek tepsi içerisi öncede erimiş tereyağı ile yağlanmalıdır. Tereyağı tepsi yüzeyi yağlandıktan sonra ince bir tabaka halinede parçalanmış ve tereyağlanmış tel kadayıf serilir. Künefe peynirimizde iyice parçalanıp tabaka halinde serilen tel kadayıf üstüne hafifçe ince tabaka halinde serilmelidir. Serilen künefe peynirinin üzerine talebinize göre öğütülmüş antep fıstığı veya ceviz serpilebilir. Son olarak kalan tel kadayıf ile peynirin üzeri tabaka halinde kaplanır.
 
 
Sipariş ettiğiniz künefe peyniri tuzsuz olarak gönderilmektedir.

İstiklal Caddesi Modern Çarşı Kat:1 No:144
Antakya / HATAY

yerli üretim